Rybobranie 2023

W dniach 4-5.06.23 – braliśmy udział w Dniach Krosna Odrzańskiego „Rybobranie”. Materiały informacyjne członków klastra były wykładane na stojakach na ulotki. Zakupiono także trzeci elegancki stojak do celów ekspozycyjnych.

Szkolenie umiejętności

29.03.23 – Pod koniec marca członkowie naszego stowarzyszenia oraz zaproszeni partnerzy z Niemiec, wzięli udział w szkoleniu warsztatowym z marketingu. Tematyka zajęć obejmowała następujące zagadnienia: język korzyści; Copy-psychologię, czyli jak napisać dokładnie to, czego oczekuje Odbiorca; przyjazny język i Storytelling Human 2 Human, czyli jak angażować i budować ciepły wizerunek zachowując profesjonalny wizerunek; model AIDA […]

Szkolimy się – Produkty turystyczne

31.08.2022 – przeprowadzono warsztaty szkoleniowe dotyczące tworzenia i zarządzania produktem turystycznym, które odbyło się w siedzibie Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego w Żarach,

Spotkanie z muzealnikami

25.08.22 – braliśmy udział w spotkaniu polsko-niemieckiej konferencji sieciowej muzeów regionalnych we Frankfurcie nad Odrą.

Tablice „Skąd jesteśmy”

Dzięki dofinansowaniu Zarządu Województwa Lubuskiego z programu turystyka i krajoznawstwo, wykonaliśmy tablicę „Skąd jesteśmy” dla miasta Żary. Znajduje się w siedzibie Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego w Żarach, na klatce schodowej tuż przy wejściu. Trudno jej nie zauważyć. To już trzecia tego typu tablica naszej „produkcji” (pozostałe są już w Krośnie Odrzańskim i Sulechowie). Jeśli są chętni […]

Święto Województwa Lubuskiego

13.08.2022 r. wzięliśmy udział w Święcie Województwa Lubuskiego w Dąbiu, gdzie na stoisku naszego członka prawnego – Powiatu Krośnieńskiego, prezentowaliśmy walory i zasoby turystyczne innych członków klastra.

Kongres gospodarczy

7.10.21 – braliśmy udział w w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze na Lubuskim Kongresie Gospodarczym w panelu poświęconym winiarstwu.

Kongres lubuskich innowacji

24.05.22 – uczestniczyliśmy w Kongresie Lubuskich Innowacji, który odbył się w Zielonej Górze, Prezes Klastra przedstawił prezentację dla uczestników kongresu.